maf
11 آذر 1401 - 22:11

جام جهانی قطر| سانتوس: افت انسجام تیم، دلیل باخت‌مان به کره جنوبی بود

جام جهانی قطر - سرمربی تیم ملی فوتبال پرتغال درباره دلیل باخت مردانش مقابل کره جنوبی در آخرین دور بازی‌های گروه به خبرنگاران توضیح داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فرناندو سانتوس سرمربی تیم ملی پرتغال پس از باخت 2 بر یک مردانش برابر کره جنوبی در آخرین دور از بازی‌‌های گروه H جام جهانی 2022 که با وجود آن نماینده اروپا به عنوان تیم اول گروه به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد، به خبرنگاران گفت: هرچه به پایان بازی نزدیک می‌شدیم تیم‌مان انسجامش را از دست می‌داد و همین موضوع هم سبب برتری حریف در نبرد‌های تن به تن شد. در نیمه دوم بازی فراز و نشیب‌های زیادی داشت. از نظر تملک توپ، نظم و سازماندهی برای به گردش درآوردن توپ عملکرد خوبی داشتیم و مانع از آن شدیم که حریف برنامه بازی همیشگی‌اش را اجرا کند. به همین دلیل هم نیمه اول را تحت کنترل داشتیم اما با گذشت زمان بازی دچار افت شدیم و نه تنها از سرعت حرکات‌مان کاسته شد بلکه بیش از اندازه به حرکات فردی رو آوردیم. بین دو نیمه به بازیکنان گفتم که هر بار که توپ را پشت سر مدافعان حریف انداختیم توانستیم برای آنها دردسر بسازیم اما در نیمه دوم نتوانستیم خیلی این کار را انجام دهیم. بازیکنانم تلاش‌شان را انجام دادند و مسئولیت این باخت با من است.

سانتوس با اشاره به گل دوم کره جنوبی که در ضدحمله یک کرنر برای پرتغالی‌ها به ثبت رسید، افزود: چنین اتفاقاتی ممکن است رخ دهد. در بازی‌مان برابر صربستان هم همین اتفاق رخ داد، البته بازیکنان می‌دانند که نباید اجازه دهند که در آینده باز هم چنین اتفاقی رخ دهد.

سرمربی تیم ملی پرتغال در واکنش به این سؤال که آیا این باخت برای تیم ملی پرتغال خوب بوده تأکید کرد: باختن هرگز خوب نیست. روحیه تیم قبل از این باخت بالا بود اما این شکست کمی از آن خواهد کاست، البته قبول دارم که این نتیجه سبب می‌شود که کمی به خودمان بیاییم. گروهی که در آن حضور داشتیم پر از تیم‌های حرفه‌ای بود و این شکست به ما درس‌هایی برای بازی‌های بعدی می‌دهد. ما در بازی‌های بعدی باید خودمان باشیم. در جام جهانی تمام رقبا سرسخت هستند.

انتهای پیام/

 

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 893850